niedziela, 13 grudnia 2020

Barbie Totally Hair & Barbie Extra


Dziś przedstawię Wam dwie panny, które zdecydowanie wyróżniają się ze względu na swoje fryzury. Pierwszą z nich jest nowiutka Barbie Extra. Jest to jedna z ostatnich serii Mattela. W jej skład wchodzi pięć niezwykle kolorowych lalek. Do mnie przyjechała pierwsza przedstawicielka tej gromadki o moldzie Millie.

Drugą zaś jest Totally Hair Barbie z początku lat 90', którą można określić mianem kultowej. Czy wiecie, że sprzedano ponad milion egzemplarzy tej lalki na całym świecie? Jest to więc najlepiej sprzedająca się panna w historii Mattela. Doczekała się także swojej reprodukcji z okazji 25-lecia, wydanej w 2017 roku.

Zacznijmy jednak od Barbie Extra.

Today I will present you two ladies who definitely stand out due to their hairstyles. The first is the brand new Barbie Extra. This is one of Mattel's last series. It consists of five extremely colorful dolls. The first representative of this group with Millie headmold came to me.

The second is Totally Hair Barbie from the early 90's, which can be described as a cult doll. Did you know that over a million of this dolls have been sold worldwide? So she is Mattel's best-selling doll ever. It also got its 25th anniversary reproduction, released in 2017.

But let's start with Barbie Extra.


Pudełko jest równie kolorowe jak sama panna. Ale jak wiecie, u mnie lalki siedzą w pudle tak długo, jak długo zajmuje kurierowi dojście z powrotem do samochodu po dostarczeniu przesyłki. ;)

Udało mi się zrobić szybką sesję w jej oryginalnych ciuszkach, które zaraz później zarekwirowała Córa dla swoich podopiecznych. Przyznam, że jak na obecną kichę w mattelowskim wydaniu, ten strój prezentuje się całkiem przyzwoicie, jeśli chodzi o wykonanie. Futerko ma nawet podszewkę (poza rękawami).

The box is as colorful as the lady herself. But as you know, my dolls stay in the box as long as it takes the courier to get back to the car after the package has been delivered. ;)

I managed to make a quick session in her original clothes, which my Daughter confiscated for her dollies shortly after. I admit that for the current Mattel's bungle, this outfit is made pretty good. The fur even has a lining (except the sleeves).


Szczerze powiedziawszy nie mam pojęcia o co chodzi z prosiaczkorożcem... ;)

Honestly, I have no idea what's the deal with piglet-unicorn... ;)

Włosy niestety są średniej jakości. W dodatku karbowane były byle jak, końcówki są nadtopione i dół wygląda jak siano. Na zdjęciu może nie widać tego tak dokładnie, ale z lekka się rozczarowałam po wyjęciu lalki z pudełka.

Unfortunately, the hair is of average quality. In addition, they were crimped with no proper attention, the tips are melted and the bottom looks like hay. In the photo it may not be so clearly visible, but I was a bit disappointed after taking the doll out of the box.


I jeszcze zbliżenie na makijaż z pikselozą, która aż boli. Co dziwne, o ile na żywo to aż bije po oczach, na zdjęciach jest widoczne tylko przy bardzo dużym zbliżeniu. Mój egzemplarz ma też niestety zbyt wysoko odbite usta. Będę musiała to poprawić, bo panna wygląda, jakby miała wąsik...

Włosy umyłam, nałożyłam odżywkę, rozplotłam koczki. Przesadziłam też łepetynkę na ciałko made to move.

And then a close-up on pixelated makeup that hurts when you watch it. Surprisingly, while it beats the eyes live, it is only visible in the photos at a very close zoom. My copy, unfortunately, has too high an imprint of lips. I'm gonna have to fix it because she looks like she has a mustache...

I washed her hair, put on the conditioner, unraveled the buns. I also switched the head on a made to move body.


Jak widać panna Totally Hair również wskoczyła na made to move na potrzeby tej sesji. Tak na co dzień stoi na półce na swoim własnym, oryginalnym ciałku.

As you can see Totally Hair also jumped on made to move body for this session. Every day she stands on a shelf on its own, original body.


Totally hair trafiła do mnie w maju 2019, a więc daaaaaawno temu. Aż wstyd, że dopiero teraz ją pokazuję! W każdym razie przyjechała w pudle plastiku, które udało mi się upolować na portalu aukcyjnym. Poniżej jego zawartość. U mnie została ona (w tylnym rzędzie, zielona sukienka), Kopciuszek (na dole po lewej)  i Betty Teen (w sukni ślubnej). Reszta poszła w świat. Choć żałuję nieco, że nie zostawiłam sobie Jazzie (w srebrnej sukni, na dole po prawej).

Totally Hair came to me in May 2019, so very looong ago. It's a shame I'm just showing it now! Anyway, it came in a box of plastic that I managed to hunt down on the auction site. Below its contents. With me stayed  Totally Hair (in the back row, green dress), Cinderella (bottom left) and Betty Teen (in a wedding dress). The rest went out into the world. Although I regret a bit that I did not leave Jazzie (in a silver dress, bottom right) for myself.


Jak na swoje lata była w idealnym stanie. Miała nawet oryginalne karby na włosach. :) W dodatku przetrwały kąpiel bez najmniejszego uszczerbku, co bardzo mnie ucieszyło.

She was in perfect condition for her age. She even had original crimped hair. :) In addition, they survived the bath without any damage, which made me very happy.


Jedynie jej grzywka była w kiepskim stanie. Choć lalki te charakteryzują się szaloną grzywą, to nawet jak na nie była to przesada... Problem polegał na tym, że nie mogłam użyć wrzątku, żeby przypadkiem nie zniszczyć karbów. Ostatecznie poradziłam sobie... żelazkiem. ;)

Only her bang was in poor condition. Although these dolls have a crazy mane, even for them it was an exaggeration... The problem was that I couldn't use boiling water without accidentally damaging the crimped hairstyle. In the end, I managed... with an iron. ;)Gdy tylko Barbie Extra dotarła do mnie, od razu wiedziałam, że te panny powinny pokazać się w duecie. :) Choć pochodzą z dwóch zupełnie innych epok, wyglądają razem fantastycznie.

Uszyłam dla nich dwie sukienki z dzianiny, nawiązujące do oryginalnego stroju Totally Hair. Moja wersja nie jest jednak tak kusa, jak tamta kreacja. ;) Znalazłam piękny kawałek materiału w różach i fioletach, który doskonale pasuje do obu dziewczyn.

As soon as Barbie Extra arrived, I immediately knew that these girls should show up in a duet. :) Although they come from two completely different eras, they look fantastic together.

I sewed two sweatshirt dresses for them, referring to the original Totally Hair outfit. My version, however, is not as short as that creation. ;) I also found a beautiful piece of fabric in pink and purple that suits both girls perfectly.

Pozdrawiam Was gorąco!

I greet you warmly!


 

37 komentarzy:

 1. Na zdjęciach prezentują się fajnie, ale ta nowa na zbliżeniach to totalny obciach dla Mattela. Totally Hair mimo, że swoje przeszła wygląda wspaniale, a włosy ma piękne. Sam mold Extra podoba mi się, gdyby nie katastrofalny makijaż, szkoda, że taka firma pozwala sobie na bylejakość i nie szanuje klienta.

  OdpowiedzUsuń
 2. U Mattela to już chyba jest norma, że coś zawsze będzie nie tak. Jak nie pikselowy malunek twarzy, czy nierówny makijaż to dziwne linie po odlewach. Totally hair ma prawie 30 lat, a jakością przewyższa współczesne barbie, co jest trochę smutne. Jak Mattel chciał to potrafił, ale teraz idzie w ilość a nie jakość. Tak poza tym super sesja i sukienki. Panny mogłyby być siostrami. ;)
  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tylko szkoda, że tak się przyjęło. Kiedyś to było nie do pomyślenia...
   Ja mam ogromny dylemat. Zachwycam się lalkami sprzed lat - tym jak są wykonane, jakość jest po prostu doskonała. Ale jeśli chodzi o wygląd, to preferuję nowsze buźki. I niestety jestem w sytuacji patowej.

   Dziękuję! :)

   Usuń
 3. Pomysł z Barbie Extra może i fajny, ale wykonanie jak zwykle nie powala. Totally Hair trzyma się za to świetnie. Choć mnie akurat nigdy nie ciągnęło do tak ekstremalnej długości włosów. Sukienki szalenie mi się podobają, nawet bardziej niż oryginał.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Fajny, ale jak zawsze jest pełno "ale".
   W dzieciństwie wzdychałam do tej lalki. Teraz, po latach, trafiła mi się przypadkiem i z sentymentu została. :)
   Dziękuję bardzo!

   Usuń
 4. Ta grzywka faktycznie przesadzona, ale długość włosów piorunująca. Szkoda, że Barbie extra ma słabe wykonanie włosów ;(

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. No moja wyglądała jakby faktycznie piorun w nią strzelił. ;)
   Szkoda, bo byłaby pięknym nawiązaniem do lalek sprzed lat.

   Usuń
 5. Nie miałam pojęcia, że Extra ma takie bajecznie długie włosy! Jakość trochę smuci, ale jednak nadal zachwyt.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dokładnie - zachwyt i zrezygnowanie. Ech, Mattelu...

   Usuń
 6. Que maravilloso cabello!! Y con tus atuendos,las chicas están aún más guapas!
  Besos.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Thank you. I'm very happy you like their dresses.
   Hugs!

   Usuń
 7. They look so sweet together!

  OdpowiedzUsuń
 8. Barbie Extra ładna, ale nie dorówna Totally hair.

  OdpowiedzUsuń
 9. Ajajaj, zaniepokoiłaś mnie. Zamówiłam sobie pannę Millie Extra na Gwiazdkę i trochę mnie martwi, jak będzie wyglądał jej makijaż. Jednak w Twojej sesji obie panny prezentują się cudnie, w czym niewątpliwie także zasługa uroczych kreacji i niesamowitych włosów.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. No niestety, jak do tej pory wszyscy pisali, że mają lalki z pikselozą. Na zdjęciach na szczęście tego aż tak nie widać.
   Dziękuję bardzo!

   Usuń
 10. Nosz kurka jak można tak "bezecnie" szczuć ! ;p Przecież teraz to i mnie wzięło na tą pannę extra, a miała być tylko ta "papugowa" a teraz już fcem obie ;( :D

  OdpowiedzUsuń
 11. Gratuluję nowego nabytku, sukienek oraz chciałam dodać, że te lalki na ciałach mtm wyglądają super!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję. :) I cieszę się bardzo, że Ci się podobają.

   Usuń
 12. Totally Hair wygrywa pod każdym względem. :) Nie wiem jak Mattel może produkować w tej chwili takie buble...:/

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wygrywa. Choć ta Extra byłaby naprawdę ciekawą lalką, gdyby ją wykonali jak trzeba...

   Usuń
 13. Obie panny prezentują się świetnie. Szkoda, że przy bliższym Poznaniu, panna Extra nie ma szans z Totally Hair. No cóż, nie można już dziś wymagać od Mattela bezbłędnych produkcji.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Szkoda, szkoda. Powiem Ci, że już teraz nie mam złudzeń. Jak kupuję lalkę, to zastanawiam się tylko "co tym razem spartaczyli"...

   Usuń
 14. Seria Barbie Extra i mnie się podoba, choć moją ulubienicą jest lalka o kolorowych włosach zaplecionych w dwa warkocze francuskie. To niesamowicie kolorowa seria i do mnie przemawia bardziej niż BMRki. Prosiakorożec jest ... ciekawy, ale to chociaż jakaś odmiana od wszechobecnych szczeniaczków. W serii Princess Adventures w jednym z zestawów strojów dodatkowych jest również prosię, może Mattel wyprodukował ich zbyt dużo przy okazji Sweet Orchard? Nawiasem mówiąc nowi farmerzy Mattel'a też są ciekawi.
  Cudowna jest ta Twoja Totally Hair, ma wspaniałe, wspaniałe włosy! Co za karby, najczęściej widuję te lalki już z praktycznie prostymi włosami. Gratuluję nowych nabytków :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ta w warkoczach i mi się podoba, ale na razie jest mało dostępna. Albo w takich cenach, że łeb odpada.
   Nie mam pojęcia skąd te prosiaki, ale cóż - jest to jest. ;)
   Jeśli chodzi o Totally to nie spodziewałam się jej w takim stanie. Byłam pewna, że wyciągnę z pudła rozczochranego trupka. Uwierz, zatkało mnie. :)

   Usuń
 15. Świetnie razem wyglądają. Te włosy są ekstra. Szkoda, ze nie idealne u tej nowej, za to grzywkę pięknie odratowałaś. Co do prosiaczka jednorożca to domyślam się, że wiele dziewczynek za nim szaleje :P. Zauważyłam, że niektóre dorysowałby róg każdemu zwierzątku xD.
  Świetne sukienki <3 podziwiam Cię za każdą kreację :)

  OdpowiedzUsuń
 16. Hello Kamelia, I really like your photos of putting these two Barbies together. They are incredible. I have a question, how did you get them to stand up?

  OdpowiedzUsuń
 17. Super pomysł na stworzenie takiego duetu łączącego przeszłość oraz teraźniejszość Mattela :)

  OdpowiedzUsuń
 18. Fajnie je tak razem zobaczyć. Zastanawiam się sama nad jedną Barbie Extra, ale głównie po to, żeby ją okraść z paru rzeczy :D

  OdpowiedzUsuń
 19. These two look fantastic together with their dresses. I have seen those Barbie Extra's out there in the shop and I do like how they look, but I wish Mattel would do something with the details. And then I think that the unicorn pig is cute one. :)

  OdpowiedzUsuń

Serdecznie dziękuję za Wasze komentarze!

Thank you very much for your comments!

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...