piątek, 27 listopada 2020

Raz, dwa, trzy... leć! | One, two, three... fly!


Zazwyczaj szyję dosyć zwyczajne ubrania - jeansy, bluzy, sukienki i suknie przeróżne, no sami wiecie. I choć kocham szycie jako takie, to dodatkowy dreszczyk pojawia się przy zamówieniach mniej zwyczajnych. ;) 

A niewątpliwie dzisiejszy wpis jest właśnie o takich strojach. Od razu zaznaczę, że wszelkie wskazówki techniczne dostałam od osoby, która złożyła zamówienie, a ja sama nie mam pojęcia o skokach ze spadochronem w żadnej postaci, a już B.A.S.E. jumping przeraża mnie, gdy patrzę na zdjęcia skoczków. ;) Raz jeden jedyny byłam w aerotunelu i powiem Wam tylko, że ten raz starczy mi na całe życie. :P

I usually sew quite ordinary clothes - jeans, sweatshirts, dresses and various gowns, you know. And although I love sewing as such, an additional thrill comes from less ordinary orders. ;)

And undoubtedly today's entry is about such outfits. I would like to point out immediately that I got all the technical tips from the person who placed the order, and I myself have no idea about parachuting in any form, and B.A.S.E. jumping scares me when I look at the pictures of jumpers. ;) Once, I was the only one in the wind tunnel and I will only tell you that it was enough for my whole life. :P


Na szczęście przy zachowaniu odpowiedniej skali nie wpadłam w panikę, dałam radę i uszyłam stroje skoczków dla lalek Barbie. Katniss prezentuje pierwszy z nich. Dostała czarny kombinezon oraz uprząż ze spadochronem.

Fortunately, with the appropriate scale, I did not panic, I managed and made jumpers outfits for Barbie dolls. Katniss presents the first of them. She was given a black jumpsuit and a harness with a parachute.


Millie prezentuje czarno-żółty track suit. Wingsuiting i B.A.S.E. jumping wymagają odpowiedniego stroju. I nerwów oczywiście. ;) W każdym razie idea jest taka, że skoczek wybiera miejsce, z którego skacze - samolot, budynki, anteny, klify - i szybuje później bliżej lub dalej od przeróżnych obiektów. Podziwiam tych, którzy mają odwagę coś takiego robić.

Wingsuit umożliwia to szybowanie. Skoczek rozkłada ręce i nogi, poły kombinezonu wypełniają się powietrzem, można lecieć. Wybaczcie, że opisuję to tak skrótowo - ale nie mam odpowiedniej wiedzy, aby napisać coś więcej, a nie chciałabym wprowadzać nikogo w błąd. 

Pod koniec skoczek otwiera spadochron (stąd plecaki dołączone do kombinezonów) i ląduje.

Millie shows off a black and yellow track suit. Wingsuiting and B.A.S.E. jumping requires an appropriate outfit. And nerves of course. ;) Anyway, the idea is that the jumper chooses a place to jump from - plane, buildings, antennas, cliffs - and then glides closer or farther away from the various objects. I admire those who dare to do this.

The Wingsuit enables this gliding. The jumper spreads his arms and legs, the jumpsuit flaps fill with air, you can fly. Forgive me for briefly describing it - but I don't have the knowledge to write any more, and I don't want to mislead anyone.

At the end, the jumper opens the parachute (hence the backpacks attached to the suits) and lands.
Skipper ubrana jest w wingsuit.

The skipper has a wingsuit.
Konieczne było również zaprezentowanie którejś panny w akcji. Ponieważ miałam tylko jeden kask nadający się jako tako do prezentacji (już to naprawiłam, więc w przypadku gdyby trafił mi się jeszcze kiedyś podobny projekt, to będę przygotowana ;)). Zdjęcia robiłam początkiem października, pogodę miałam kiepską, ale jakoś dało radę. 

It was also necessary to present one of the girls in action. Because I had only one helmet suitable for presentation (I already fixed it, so in case I ever come across a similar project, I will be prepared ;)). I took photos at the beginning of October, the weather was bad, but well, I have something.
Jeśli jesteście ciekawi, jak to wygląda w rzeczywistości - zapraszam Was na profil Olimpii Patej na Instagramie lub na jej stronę internetową. Od prawie 10 lat skacze ze spadochronem, ma na koncie tysiące skoków, rekordy europejskie i światowe, chyba niczego się nie boi. To kobieta z niesamowitą pasją i energią. Jestem ogromnie szczęśliwa, że mogłam ją poznać, choćby wirtualnie. :)

Pozdrawiam Was gorąco!

If you are interested in what it looks like in reality - I invite you to Olimpia Patej's profile on Instagram or to her website. For almost 10 years she has been jumping with a parachute, she has thousands of jumps, European and world records, she is probably not afraid of anything. She is a woman with incredible passion and energy. I am very happy that I could meet her, even virtually. :)

I greet you warmly!
 

53 komentarze:

 1. Super pomysł na sesję, jakie bohaterki! :D

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Haha, trochę tak. :) Dla mnie każdy, kto się na to odważy jest bohaterem.

   Usuń
 2. Spisałaś się na medal. Rewelacja. Czytałam kiedyś, ze jeden na 60 z tych skoków base jest śmiertelny. Sport dla ... szkoda słów.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję. :)
   Mnie to też przeraża. Ale dla niektórych to sposób na życie. Każdy jest inny.

   Usuń
 3. Nooo Kochana! Szacun ogromniasty!
  Jestem pod wielkim wrażeniem Twojego kunsztu :0)
  Pozdrawiam serdecznie :0)

  OdpowiedzUsuń
 4. Niesamowite stroje! Potrafisz uszyć dosłownie wszystko. Kiedyś, dawno temu chciałam się nauczyć skakać ze spadochronem, ale niestety zdrowie nie pozwoliło. Katniss wygląda tutaj jak komandoska. :) A pozostałe dwie dziewczyny jak polatucha i lotopałanka. ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję! :)
   Szczerze mówiąc też myślałam o latających wiewiórkach szyjąc te kombinezony. ;)
   Mi nigdy to nawet przez myśl nie przeszło, żeby skoczyć ze spadochronem...

   Usuń
 5. Stroje zachwycają, ale super się prezentują! Podziwiam ogromnie za pomysł i wykonanie! Pozdrawiam! ;)

  OdpowiedzUsuń
 6. Son unos trajes muy originales y bonitos, me encantan!!!
  Besos.

  OdpowiedzUsuń
 7. Wow Camellia....this is so cool!!!!!

  OdpowiedzUsuń
 8. Dziewczyno, czy Ty przestaniesz mnie kiedyś zadziwiać? Czy jest coś, czego nie jesteś w stanie uszyć?
  Brak mi słów na opisanie zachwytu nad Twoją twórczością...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Miło mi to czytać. :)
   Na razie daję radę. Ale pewnie kiedyś trafię na coś, co mnie pokona. ;)

   Usuń
 9. Asiu sprostałaś wyśmienicie. Latające lalki - tego jeszcze nie było.

  OdpowiedzUsuń
 10. This could be the beginning of a new fashion trend! Imagine how fun it would be if you could let her fly for real and other people couldn't see who navigates her.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Haha, you think so? xD
   That would be great. I have to think about that...

   Usuń
 11. I have seen videos on youtube where they fly for real, people will say in these kinds of suits. I would be scared for life even if it looks rather free.

  Great that you did not panic and the outfits look amazing! You did a great job!

  OdpowiedzUsuń
 12. You amaze me Joanna, you are always coming up with something new! These look great!
  Big hugs,
  X

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. I'm so happy I can amaze you from time to time. :) Thank you!
   Hugs!

   Usuń
 13. To jest niesamowite. Nie dosyć, że wspaniale uszyte to jeszcze lata, tzn. szybuje. Zastanawiam się co jeszcze mogłabyś uszyć, czym zaskoczyć? Brawo!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Będzie coraz trudniej, bo wykorzystuję opcję za opcją. Ale postaram się. ;)
   Dziękuję bardzo!

   Usuń
 14. Och! Widziałam te zdjęcia już wcześniej na Twoim Instagramie i aż wstrzymałam oddech, widząc je! Naprawdę coś niesamowitego, fajnie, że jeśli chodzi o szycie to wychodzisz ze swojej strefy komfortu :) to tylko potwierdza, że jesteś naprawdę profesjonalistą w swoim fachu! Niezwykły projekt.
  Przyznam szczerze, że również nie znam się na tym temacie i wzbudza on we mnie raczej lęk, bo wysokości zdecydowanie nie są dla mnie, ale! do aerotunelu chętnie wybrałabym się z ciekawości :) uściski dla Ciebie!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Serdecznie Ci dziękuję za tak miłe słowa. :)

   Ja tam za wielkiej frajdy nie miałam w tym tunelu, bo się bałam. Ale przynajmniej utwierdziłam się w moim przekonaniu, że to absolutnie nie dla mnie. ;)

   Usuń
 15. Powiem Ci, że kiedy pierwszy raz zobaczyłam te fotki na Facebooku, to siedziałam z otwartą buzią i nie mogłam ochłonąć z ogromnego podziwu. Pierwszy raz widzę takie stroje, a w skali lalkowej to już w ogóle jest jakiś szok. Jestem pod ogromnym wrażeniem nadal, choć już trochę ochłonęłam. Podziwiam każdy szczegół, te zameczki, dopasowanie nici do koloru materiału, malutkie kieszonki. Boooszzz, jak to w ogóle możliwe zrobić coś tak perfekcyjnego?!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję, Ayu. Bardzo ucieszyłam się z tego zamówienia, bo to naprawdę coś niezwykłego. :)
   W tym przypadku z trudem, bo nie zawsze szło tak, jak trzeba. ;)

   Usuń
 16. Amazing! Every time I see your creations I'm at a loss for words.

  OdpowiedzUsuń
 17. Świetne stroje:) Bedą teraz mogły latać jak latające wiewiórki:)

  OdpowiedzUsuń
 18. Faktycznie bardzo nietypowe zamówienie :D Ale genialnie sobie z nim poradziłaś, piękne są te stroje. O wingsuit nawet nie słyszałam. Kurcze kuszące tak szybować jak ptak <3 ale pewnie narobiłabym w ten piękny strój ze strachu xD

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Przez to mega ciekawe. :)
   Dziękuję bardzo. :)
   Mnie absolutnie nie ciągnie. Jedyna forma latania jaką akceptuję to podróż samolotem. ;)

   Usuń
 19. Super stroje, zwłaszcza ten niebieski :)

  OdpowiedzUsuń
 20. Kamelio! Przeszłaś samą siebie! Nie ma stroju, którego Ty nie potrafiłabyś uszyć :) Jestem pod ogromnym wrażeniem!

  OdpowiedzUsuń
 21. Waw, i am very impressed. Waw 😲😲😲😲

  OdpowiedzUsuń
 22. Widać, że tej ekipie nic nie jest straszne :)

  OdpowiedzUsuń
 23. Świetne ubrania. A zdjęcia fantastyczne!

  OdpowiedzUsuń
 24. O, rany! Niesamowite! W życiu nie widziałam takich strojów...
  Mogłabyś zaproponować tę serię Mattelowi ;-)

  OdpowiedzUsuń
 25. Nie, bym kiedykolwiek w to wątpiła, ale teraz to już oficjalne - potrafisz uszyć absolutnie wszystko. Ta sesja zostawiła mnie ze szczękopadem i w niemym zachwycie :)

  OdpowiedzUsuń

Serdecznie dziękuję za Wasze komentarze!

Thank you very much for your comments!

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...