niedziela, 19 maja 2024

Barbie Signature Gloria Estefan


Lalka Gloria Estefan pojawiła się na rynku w styczniu 2022 roku. I to jedna z tych lalek, z którymi mi było nie po drodze. Od razu wskoczyła na moją wishlistę, wciąż polowałam na jakąś promocję, a gdy wreszcie się przytrafiła - akurat budżet lalkowy miałam wyzerowany do ostatniego grosza... Znacie ten ból, prawda? ;) I pewnie wzdychałabym nadal z rozczarowaniem, gdyby nie jedna dobra dusza. Dziękuję Ci, moja imienniczko! :)

The Gloria Estefan doll appeared on the market in January 2022. And this is one of those dolls that I couldn't handle. She immediately jumped on my wishlist, I was still looking for a promotion, and when it finally happened - my doll budget was zeroed to the last penny... You know this pain, right? ;) And I would probably still be sighing with disappointment if it weren't for one kind soul. Thank you, my namesake! :)


I powiem Wam, że na żywo lalka zachwyciła mnie jeszcze bardziej. Nie wiem, czy udało mi się uchwycić jej urodę na zdjęciach tak, aby oddać ją w pełni. Cudowna lalka. U mnie wskoczyła na artykułowane ciało - wybrałam dla niej ciało od koszykarki (FXP06), a więc wysokie. Bardzo mi pasuje, aby była wyższa od innych postaci, może lekko wyniosła? I dostała na imię Ragna.

And let me tell you, the doll delighted me even more in real life. I don't know if I managed to capture her beauty in photos to reflect it fully. A wonderful doll. In my case, she jumped on an articulated body - I chose a basketball player's body for her (FXP06), which is tall. I really like her to be taller than the other characters, maybe a little haughty? And her name is Ragna.


Ma przepiękny kolor włosów. Brąz, ale wpadający w burgund. U mnie będzie wiedźmą ognia. Uszyłam jej strój w ciepłych i złocistych kolorach. Spodnia suknia z bawełny w kolorze ceglanym, spódnica ze złotego jedwabnego szantungu i gorset w prążki, również w złocistych kolorach. Do tego sakiewka z żakardu, z motywem kwiatowym.

She has a beautiful hair color. Brown, but also burgundy. She'll be a fire witch in my universe. I made her an outfit in warm and golden colors. The under dress is made of brick-colored cotton, the skirt is made of gold silk shantung and the ribbed corset is also in golden colors. Additionally, a jacquard pouch with a floral motif.

Na towarzysza Ragny wybrałam konia w równie pasujących kolorach. ;) To koń Old Shatterhanda, Hatatitla - produkowany przez Mattela w latach 1976-1977. Jak na swoje lata trzyma się nieźle. Muszę go tylko trochę odświeżyć. 

Co prawda jestem prawie pewna, że Hatatitla (czyli Błyskawica) był w książce opisany jako kary ogier... Ale czytałam przygody Winnetou tak dawno temu, że nie dam sobie ręki uciąć. ;)

For Ragna's companion, I chose a horse with equally matching colors. ;) This is Old Shatterhand's horse, Hatatitla - produced by Mattel in 1976-1977. It's in good shape considering his age. I just need to freshen him up a bit.

It's true that I'm almost certain that Hatatitla (what means Lightning) was described in the book as a black stallion... But I read Winnetou's adventures so long ago that I won't bet for it. ;)Patrzę na niego (lub na Dallasa) i wzdycham z rozczarowaniem, że już takich koni nie ma... Mają doskonałą artykulację, przepiękną rzeźbę...  Tego udało mi się złapać za niewielkie pieniądze, ale generalnie zdobycie ich u nas jest dosyć trudne.

I look at him (or at Dallas) and sigh with disappointment that there are no horses like this anymore... They have excellent articulation, beautiful sculpture... I managed to catch this one for little money, but generally getting them here is quite difficult.
Tyle na dziś. Pozdrawiam Was gorąco!

That's all for today. I greet you warmly!

12 komentarzy:

 1. Lalka jest piękna <3 Muszę jednak przyznać, że nie rozpoznałam w niej Glorii, którą pamiętam głównie z lat 80. Bardzo mi się podoba ta przypasana torebka.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Też mi nie przypomina oryginału, ale lalka sama w sobie jest cudowna.
   Dziękuję!

   Usuń
 2. Boski strój jej uszyłaś, dałaś jej cudowną nową tożsamość! Świetne te zdjęcia z koniem, takie naturalne. Przyznam, że lalka Glorii jakoś do mnie nie przemawiała, ale po przemianie w Ragnę bardzo mi się podoba!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję!
   Mnie od początku kusiła okrutnie, nie mogę się nacieszyć tym, że wreszcie ją mam. :)

   Usuń
 3. Wspaniała zdobycz! Gloria pięknie się prezentuje w nowym wcieleniu i jeszcze na starcie dostała wierzchowca! To się nazywa udany debiut 😊

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję! :)
   Cieszę się, że Ci się podoba.

   Usuń
 4. Znakomita metamorfoza. Koń dla lalek mi się marzy, dwa razy kupiłam po dwa konie, ale wszystko wylądowało w koszu (raz dostałam zwrot za zakup, bo w opisie stan był bardzo dobry, a zdjęcia chyba poprawiane w programie graficznym).

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję!
   Och, to przykre. Ale ofert jest bardzo dużo, z pewnością coś znajdziesz dla siebie.

   Usuń
 5. Oh, what a lovely medieval look!

  OdpowiedzUsuń
 6. Beautiful photos. The doll is wonderful💗

  OdpowiedzUsuń

Serdecznie dziękuję za Wasze komentarze!

Thank you very much for your comments!

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...