sobota, 12 września 2020

Damy w parku | Ladies in the park


Dzisiaj wypada trzecia rocznica Kameliowego bloga. :)

Na samym wstępie chciałabym Wam wszystkim ogromnie podziękować za odwiedziny i komentarze. To Wy motywujecie mnie do pisania, robienia zdjęć i publikowania nowych postów. 

Dzięki lalkowemu hobby poznałam wiele wspaniałych osób. I jestem za to ogromnie wdzięczna. 

Today is the third anniversary of the Kamelia's blog. :)

At the very beginning, I would like to thank you all for your visits and comments. It is you who motivate me to write, take photos and publish new posts.

Thanks to a doll hobby, I met many wonderful people. And I am very grateful for that.


Z tej jakże miłej i ważnej dla mnie okazji chciałabym ogłosić trzecią Rozdawajkę. :) Zapraszam wszystkich do zabawy. Jeśli ktoś jest chętny - wystarczy napisać o tym w komentarzu. :)

Tak jak rok temu zwycięzca będzie mógł wybrać swoją nagrodę. A ja z chęcią ją uszyję. :) Może to być jakiś strój na co dzień, balowa suknia, historyczny kostium lub cokolwiek akurat jest potrzebne Waszym lalkom. :)

W przypadku uczestników zza granicy będziemy musieli tylko dogadać ewentualną wysyłkę. W przypadku niektórych krajów jest to w tej chwili utrudnione - ale na pewno znajdziemy jakąś opcję. :)

Losowanie odbędzie się w następną sobotę, 19 września.

On this nice and important for me occasion, I would like to announce the third Giveaway. :) I invite everyone to play. If anyone wants to take part in it - just write about it in the comment. :)

Just like last year, the winner will be able to choose their prize. And I will be happy to sew it. :) It could be some casual outfit, ball gown, historical costume or whatever your dolls need at the moment. :)

In the case of foreign participants, we will only have to arrange the possible shipping. For some countries it is difficult at the moment - but we will surely find an option. :)

The draw will take place the following Saturday, 19th of September.


Po raz trzeci modelką z tej okazji jest Meluzyna (Evangeline Ghastly Dark Smile), można to już uznać za tradycję. :) Ale tym razem pokaże się w towarzystwie Barakudy (Midnight Waltz Evangeline). Dla obu panien uszyłam stroje inspirowane wiktoriańskimi sukniami spacerowymi. A to oznacza plisy (dużo plis), koronki, treny i kapelusze. :)

Ogromnie się cieszę, że stroje dla moich panien Ghastly mogę zaprezentować akurat z okazji trzeciej rocznicy bloga. :) Szykujcie się na fotograficzny spam. :)

For the third time the model on this occasion is Melusine (Evangeline Ghastly Dark Smile), it can be considered a tradition. :) But this time she will show up in the company of Barracuda (Midnight Waltz Evangeline). For both girls, I made costumes inspired by Victorian walking dresses. And that means pleats (lots of pleats), lace, trains and hats. :)

I'm very happy that I can present the costumes for my Ghastly girls on the occasion of the third anniversary of the blog. :) Get ready for photo spam. :)


Barakuda dostała kreację w kolorach nieba. Meluzyna zaś strój łączący jasnozłotą satynę, delikatne beżowe koronki i bordowe akcenty.

Barracuda is dressed in the colors of the sky. Melusine's outfit is combining light gold satin, delicate beige lace and burgundy accents.
Obie damy wybrały się do lalkowego parku, który zaczyna wyglądać coraz lepiej. Jak widzicie w parku pojawiła się latarnia w stylu japońskim - to prezent od mojej Mamy. :)

Both ladies went to the doll park, which is starting to look better and better. As you can see, there is something new in the park, a Japanese-style lantern - it's a gift from my Mother. :)


Przysiadły na ławeczce i rozprawiają o czymś z ożywieniem.

They sit down on a bench and talk about something animatedly.Stroje mają podobną konstrukcję. Oba składają się z halki, spódnicy, trenu i żakietu. Meluzynie uszyłam dodatkowo koronkową bluzkę ze stójką.

Obie panny mają również koronkowe mitenki i kapelusze przystrojone piórami.

The costumes have a similar construction. They both consist of a petticoat, a skirt, a train and a jacket. I also sewed a lace blouse with a stand-up collar for Melusine.

Both ladies also have lace mittens and hats decorated with feathers.Złoto-bordowa suknia powędrowała już do nowej właścicielki. Niebawem zobaczycie ją pewnie na jednym z zaprzyjaźnionych blogów. ;)

The golden-burgundy dress has already gone to its new owner. Soon you will probably see it on one of the friendly blogs. ;)
A tak suknie prezentują się z tyłu.

And this is how the dresses look at the back.

Jeszcze raz serdecznie Wam dziękuję za Waszą obecność. I zapraszam do zabawy! :)

Życzę Wam także udanego weekendu. :)

Once again, thank you for your presence. And I invite you to the draw! :)

I also wish you a great weekend. :)


 

67 komentarzy:


 1. Wszystkiego dobrego z okazji rocznicy <3
  Nie umiałabym wybrać między jedną a drugą :) bo obie kreacje są wspaniałe :D
  Taki spam to ja rozumiem <3 Świetnie ogląda się Twoje foty z przepięknymi dziełami sztuki <3
  Nie biorę udziału w rozdawajce :(

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję bardzo! :) I za życzenia, i za miłe słowa. :)

   Usuń
 2. Stroje są PRZEPIĘKNE!!! Ale masz ogromny talent! I tak, biorę udział w rozdawajce 😉

  OdpowiedzUsuń
 3. Happy Anniversary! The dresses are so beautiful, and I love the hats! You are so talented. Thank you for sharing.

  OdpowiedzUsuń
 4. Nawet nie wiesz, jak się cieszę, że istnieje Twój blog, że szyjesz takie arcypiękne stroje i wstawiasz posty ze zdjęciami, które zapierają dech ! You're The Best of The Best ! Wszystkiego najlepszego w Twoje lalkowe święto ! Szyj nam sto lat !!! Stroje z dzisiejszego wpisu są niewiarygodnie piękne a ujęcia w parku niesamowicie naturalne i urocze.... :))))

  OdpowiedzUsuń
 5. Aaaaa, rozdawajka-of course ! fcem !!!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję bardzo Selinko za tak przemiły komentarz! :) I oczywiście zapisuję. :)

   Usuń
 6. Gratuluję rocznicy!
  Wspaniała sesja i cudowne stroje🙂

  OdpowiedzUsuń
 7. Przyłączam się do życzeń jeszcze wielu wspaniałych, blogowych lat! Uwielbiam do Ciebie zaglądać i wzdychać z zachwytem na widok kolejnych cudów, które tworzysz, czy to odzieżowych, czy jubilerskich, czy też ogrodniczych... Ta sesja jest tego najlepszym przykładem! Taki spam to ja mogę oglądać zawsze, wszędzie i o każdej porze dnia i nocy :). Obie kreacje są przepiękne i choć wygrywa u mnie (oczywiście ;)) niebieska, to obie zapierają dech. Ogrodowy plener pasuje tu idealnie, a modelki spisały się na medal, wspaniale pozując wśród kwiatów. Zdjęcia "zza gałązek" w widokiem na ławeczkę wyglądają jak olejny obraz z epoki!
  Naturalnie, przyłączam się do udziału w rozdawajce :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Serdeczne dzięki, ogromnie miło mi to wszystko czytać. :) I tak, ja też jestem fanką niebieskości. :)

   Usuń
 8. Happy Anniversary! What a great way to celebrate with two very beautiful young ladies just out on a leisurely stroll through a beautiful garden. Their outfits are very stunning, I love the colours you chose, it suits them both so well.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Thank you! :) I am very happy you like both outfits and photos. :)

   Usuń
 9. Taki fotograficzny spam to ja mogę zawsze oglądać :D Lalki prezentują się przepięknie w wiktoriańskich strojach, nie mogę się napatrzeć. A w dodatku te kapelusze - wyglądają jak z filmu kostiumowego i to nie byle jakiego! Zazdroszczę właścicielce złoto-bordowej sukienki!
  Kamelio, gratuluję Ci także trzech lat blogowanie. Kawał czasu, ale życzę Ci jak najwięcej lat tutaj, na blogosferze :) Dziękuję za każdą piękna sesję zdjęciową i każdy strój, jaki dodałaś na bloga. Ileż kreatywności jest w Tobie!
  Pozdrawiam Cię ciepło, a do rozdania chętnie się przyłączam ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Miło mi to czytać! :) Czasem się zapomnę latając z aparatem, więc cieszę się, że nie zamęczam. :)
   Dziękuję bardzo za życzenia i miłe słowa!

   Usuń
 10. Cudne stroje, ile misternie wykonanych detali...:) Chylę czoła Asiu. Wspaniała sesja. Gratulacje z okazji rocznicy.:) Życzę kolejnych udanych lat w blogosferze, wielu inspiracji i spełnienia lalkowych marzeń. Z przyjemnością biorę udział w zabawie.

  OdpowiedzUsuń
 11. Prawdziwa arystokracja :) Wszystkiego dobrego z okazji rocznicy i kolejnych wielu wielu lat blogowania :)

  OdpowiedzUsuń
 12. Wszystkiego lalkowego z okazji rocznicy.
  Bardzo lubię do Ciebie zaglądać i podziwiać wszystkie stroje, wykonane z taką dbałością o szczegóły.
  Dzisiejsza sesja również mnie zachwyciła. Obie panny mają przepiękne suknie, A lalkowy park wygląda świetnie.
  Chętnie przyłączę się do zabawy i wezmę udział w rozdawajce.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję bardzo za życzenia! :)
   I ogromnie się cieszę, że podoba Ci się ten wpis. :)

   Usuń
 13. Przepiękne, poważne Damy :)
  Wszystkiego dobrego dla Ciebie, Kochana :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Cieszę się, że Ci się podobają. :)
   Dziękuję. :)

   Usuń
 14. Stroje obłędne! Nie kumam, jak dać radę z tymi drobniutkimi elementami! Najlepsze życzenia z okazji urodzinek. Prowadzenie bloga to spore wyzwanie. Wymaga dużo czasu i ogrom wyobraźni.
  Chętnie skorzystam z zaproszenia na rozdawajkę.

  OdpowiedzUsuń
 15. Stroje obłędne! Nie kumam, jak dać radę z tymi drobniutkimi elementami! Najlepsze życzenia z okazji urodzinek. Prowadzenie bloga to spore wyzwanie. Wymaga dużo czasu i ogrom wyobraźni.
  Chętnie skorzystam z zaproszenia na rozdawajkę.

  OdpowiedzUsuń
 16. Gratuluję rocznicy i oby kolejnych było jeszcze wiele.
  Oczywiście zapisuję się na rozdawajkę.
  A po prostu fenomenalne! Wszystkie te fałdy, marszczenia, detale... Cudo!
  No i brakowało mi już zdjęć z Evangelinami w roli głównej. :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję serdecznie! :)
   Cieszę się, że nie tylko ja za nimi tęsknię. :)

   Usuń
 17. BożeszTyMój! Kobieto!
  Chylę czoła i serdecznie i szczerze podziwiam Twój kunszt krawiecki :0)
  Bądź mi natchnieniem inspiracją i wzorem do naśladowania :0)
  Jestem pod takim wrażeniem, że słów mi brak ;0)
  Gratuluję rocznicy :0) i przekornie :0p sobie życzę ich wielu ;0) żebym miała co podziwiać :0)
  Serdecznie pozdrawiam i wracam do początku Twojego posta... Podziwiać!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Z wielką przyjemnością przeczytałam Twój komentarz - serdecznie dziękuję! :)

   Usuń
 18. Congratulations Joanna! I love this post, the garden is looking splendid and the girls so gorgeous in their outfits, but Melusine's outfit is my favourite of the two. If I were to win your draw (which I doubt) but if I were, I would love to have her outfit for my Evangeline. Your Victorian dresses are so inline with the Steampunk look that I admire. SIGH!
  Have a wonderful Sunday, big hugs,
  X

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Thank you very much! :)
   And thank you for your kind words. I'm so glad that I'm not the only one who likes Steampunk vibes. :)
   Hugs!

   Usuń
 19. Gratulacje! Wszystkiego najlepszego dla Ciebie i Bloga! Nie wyobrażam już sobie sfery blogowej bez Ciebie i Twoich Arcydzieł Krawieckich!
  Suknie spacerowe... och! Uwielbiam takie klimaty i wiem, że nie starczyłoby mi cierpliwości i talentu do uszycia takich cudów! Wszystko idealne, od modelek począwszy, poprzez fasony kostiumów z delikatnymi dodatkami, kapeluszami, mitenkami, na parku z ławeczką i lampą kończąc...
  Oczywiście, jeśli jest taka okazja, wezmę z radością udział w rozdawajce :-)
  Pozdrawiam gorąco :)))

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Kochana Olu, dziękuję Ci za wszystko, co napisałaś! Jestem bardzo szczęśliwa, że zaglądacie tu wszyscy do mnie i motywujecie do działania. :)
   Pozdrawiam Cię gorąco!

   Usuń
 20. jak zwykle nas czarujesz -
  strojami, fotografiami, lalkami...

  OdpowiedzUsuń
 21. WOW!!! zleciało jak z bicza trzasł!!!
  cieszę się, że jesteś z nami - i nie
  będę się broniła przed udziałem w Twej
  wspaniałej rozdawajce - TAK! CHCĘ!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję Inko. :)
   Oj tak, zleciało bardzo szybko... W tak miłym towarzystwie - nic dziwnego. :)

   Usuń
 22. Przecudne suknie i te kapelusze z piórkami... Ogromnie się cieszę, że jesteś wśród nas i mogę podziwiać Twoje wspaniałe uszytki - dzieła miniaturowej sztuki krawieckiej. Gratuluję rocznicy i życzę kolejnych. Buziaki!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję, kochana! :)
   I ja się cieszę, że mogę z Wami dzielić ten kawałek Internetu. :)

   Usuń
 23. Suknie są przepiękne - dopracowane w każdym szczególe; niezwykłe kreacje!
  Gratulacje z okazji rocznicy, życzę kolejnych:))
  Chętnie przyłączę się do zabawy blogowej:))

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Bardzo serdecznie dziękuję za życzenia i miłe słowa. :)

   Usuń
 24. Sliczne panie :) Bardzo podoba mi sie ta niebieska sukienka

  OdpowiedzUsuń
 25. Wszystkiego dobrego z okazji rocznicy! ;) Czytelnikiem bloga jestem od prawie jego początku, ale ogólnie nie komentuję za często w internecie. Chętnie wezmę udział w rozdawajce ;) Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jest mi ogromnie miło, że do mnie zaglądasz. :)
   Dziękuję serdecznie i pozdrawiam ciepło!

   Usuń
 26. piękne i suknie i sesja:) cóz tu pisać więcej

  OdpowiedzUsuń
 27. Gratuluję rocznicy i życzę kolejnych- sesja obłędna! Kiecki wymagały masę roboty!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. I oczywiście chętnie dołączę do zabawy!

   Usuń
  2. Dziękuję bardzo!
   Najwięcej roboty z tymi plisami - powiem szczerze, że czasami tracę nad nimi cierpliwość. xD

   Usuń
 28. Wszystkiego najlepszego z okazji rocznicy! Oczywiście ustawiam się w kolejce, może będę miała więcej szczęścia niż w ubiegły m roku. :)Przyznam, że już się stęskniłam za strojami z różnych epok, co nie znaczy, że te współczesne mi się nie podobają. Wiktoriańskie suknie są takie urocze. Pozdrawiam serdecznie :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję pięknie! :)
   To i ja się przyznam, że się stęskniłam. :) Uwielbiam je szyć.
   Pozdrawiam!

   Usuń
 29. Wszystkiego najlepszego z okazji rocznicy! Oby ich było jeszcze wiele, wiele kolejnych :) Stroje są cudowne! Oba, nie potrafię wybrać, który mi się bardziej podoba. Miło było znów zobaczyć Barakudę i Meluzynę, są zniewalające w każdej odsłonie!
  Oczywiście z przyjemnością wezmę udział w rozdawajce!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję ślicznie! :)
   I panny Paszczury również dziękują. ;)

   Usuń
 30. Przepiękne są wszystkie rzeczy, które szyjesz dla lalkowych istot i czytam każdy Twój post :) Tylko ja z tych małomównych, to mnie słabo widać :D
  Gratuluję tylu lat wytrwałości w pisaniu i szyciu, życzę dalszych sukcesów w tym temacie :D
  Najbardziej podobają mi się Twoje dżinsy, więc także z ogromną chęcią wezmę udział w Twojej Rocznicowej Rozdawajce!
  Pozdrawiam serdecznie!! :))

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jestem ogromnie wdzięczna za odwiedziny. :)
   I bardzo dziękuję za życzenia oraz tak miłe słowa.
   Pozdrawiam!

   Usuń
 31. Gratuluję 3 rocznicy! :) Rety, nie wierzę, że to dopiero 3 latka :D Mam wrażenie, że jesteś z nami od zawsze. Twoje projekty i cudowne sesje są stałą atrakcją w lalkowej blogosferze i za to dziękuję.
  Jak zwykle zachwycające kreacje i piękna sesja.
  Również chętnie dołączę do Rozdawajki, będzie ciekawa zabawa. Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję bardzo! Ogromnie miło mi to czytać. :)
   Dopiero i już. :) Czas leci w szalonym tempie.

   Usuń
 32. Zamykam zapisy, biorę się za losowanie. :)

  OdpowiedzUsuń

Serdecznie dziękuję za Wasze komentarze!

Thank you very much for your comments!

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...